Kultura pod hvězdami

Noc na Karlštejně

Legendárním příběh se známými hity Karla Svobody ožívá na zámku v Kroměříži.

#komedie
#letníscéna
#slavnápředloha
#kulturapodhvězdami
#zamekkroměříž

Všechny akce

pátek

11. 6. 2021


20:30


Kroměříž zámek

Kroměříž


590 - 1700

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Legendární příběh znovu ožívá v podobě inscenace s hity Karla Svobody, a to na zámku v Kroměříži. Zámek Kroměříž se na jednu noc promění v Karlštejn. V jedné z hlavních rolí bude tentokrát i samotný zámek, který bude tvořit autentickou kulisu. Podzámecká zahrada dodá představení nezaměnitelnou a přímo magickou atmosféru, kde si návštěvníci budou moci vychutnat hity Lásko má já stůňu, Asi do věží, Hoja hoj a mnohé další písně od Karla Svobody a Jiřího Štaidla.

Děj se odehrává za doby Karla IV. na právě postaveném hradě Karlštejně, který se má stát místem klidu a odpočinku pro českého panovníka. Klid je však narušen nejen příjezdem bavorského vévody, ale i porušením králova zákona, který zakazuje ženám vstup na hrad. Během jedné noci se však na hradě nezávisle na sobě objevují hned dvě ženy, neť purkrabího Alena a královna Alžběta…

Představení pod širým nebem se koná za každého počasí a začátek má ve 20:30, délka je cca 2 hodiny a 15 minut včetně přestávky (30 min).

OBSAZENÍ

Karel IV.: Petr Jarčevský,
Eliška Pomořanská: Martina Šnytová,
Arnošt z Pardubic: Ondřej Doležal, j. h. / Josef Bartoň,
Petr, král cyperský a jeruzalémský: Jiří Přibyl / Jakub Tolaš
Štěpán vévoda bavorský: Václav Bahník.

Producenti: S PROMOTION s.r.o.

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Parkování je možné přímo na Velkém náměstí v Kroměříži nebo na parkovišti Vejvanovského či Blahoslavova. Další parkoviště jsou kousek od zámku, pěšky do 10 minut od místa konání. Všem doporučujeme včasný příjezd, abyste nezmeškali začátek představení, které začíná ve 20:30 (areál bude otevřen od 19:00).
V místě konání pro vás máme nachystané prodejní stánky s občerstvením, nápoji a dobrým vínem.

ZTP, TP a ZTP/P = Slevu pro držitele těchto průkazů poskytujeme pouze vozíčkářům a to v plné výši. Jinak řečeno: vozíčkář má vstup zcela zdarma, jeho doprovod si hradí vstupné v plné výši. Pokud k tomu není určené zvláštní místo (jako například amfiteátr v Boskovicích a v Mikulově), bude vozíčkář umístěn na stranu hlediště cca v úrovni 6.-12. řady tak, aby měl plnohodnotný výhled na jeviště. Z tohoto důvodu doporučujeme doprovodu zakupovat vstupenky vždy na kraji řady.

VIP PROGRAM
– Začátek od 20:00 v Tabulnici (nejkrásnější renesanční místnost)
– Welcome drink
– Raut před představením i během přestávky
– Nejlepší místa v hledišti
– Deka na zahřátí
– Pláštěnka
– Dárek s sebou domů

DOPORUČUJEME
– Včasný příjezd
– Teplé oblečení (i když přes den může být teplo, v noci se ochladí)
– Pláštěnku

Délka 135 minut
Přestávka - 30 minut
Režie
Dagmar Hlubková