Dvořákova Praha - 2021

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Tomáš Brauner, Kit Armstrong

Na cestu po hudebním světě vás vezme FOK pod vedením dirigenta Tomáše Braunera a ve spolupráci s britsko-americkým klavíristou Kitem Armstrongem. Středeční večer v Rudolfinu začne Sukova „Praga“, do exotických krajů se podíváte se skladbou označovanou jako “Klavírní koncert – Egyptský“ od Sainta-Saënse a Stravinského „Svěcení jara“ vás zavede na ruský venkov.

#klavírníkoncert
#speciálníhost
#rudolfinum
#dvořákovapraha2021

Všechny akce

středa

15. 9. 2021


20:00


Rudolfinum - Dvořákova síň

Praha 1


390 - 990

Popis

O KONCERTU

Orchestr hlavního města Prahy FOK začíná v září druhou sezonu s novým šéfdirigentem Tomášem Braunerem. Na Dvořákově Praze ale bude také součástí premiérového vystoupení klavíristy Kita Armstronga, který se představí jako sólista Klavírního koncertu č. 5 od francouzského skladatele Camilla Saint-Saënse. Britsko-americký klavírista Kit Armstrong patří k mimořádným úkazům na současné hudební scéně. U hudby zakotvil navzdory širokým zájmům o vědu, jazyky a matematiku, kromě klavíru se věnuje také kompozici. Jeho vystoupení s FOK  je i realizací Armstrongova odloženého debutu v rámci řady Pro budoucnost, který se kvůli loňské pandemické situaci nemohl uskutečnit.

V samotném programu jako by orchestr vyrazil z domova na daleké cesty. Domov reprezentuje symfonická báseň Praga od Josefa Suka, který využil svůj lyricko-dramatický talent k oslavě českého hlavního města. Saint-Saënsův Klavírní koncert bývá označován jako „Egyptský“ – jednak ho skladatel napsal v Luxoru a také v něm více než kdy jindy nechal promlouvat svou lásku k exotické hudbě. Závěrečné Svěcení jara zavede koncert prostřednictvím hudby Igora Stravinského na ruský venkov k jeho dávným pohanským rituálům.

 

PROGRAM

Josef Suk
Praga, symfonická báseň, op. 26

Camille Saint-Saëns
Klavírní koncert č. 5 F dur, op. 103, „Egyptský“

Igor Stravinskij
Svěcení jara

 

INTERPRETI 

SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK

TOMÁŠ BRAUNER dirigent

KIT ARMSTRONG klavír

Délka 110 minut
Bezbariérový vstup
Hudba
Josef Suk
Hudba
Camille Saint-Saëns
Hudba
Igor Stravinskij

Mohlo by se vám líbit

Všechny akce