GOJA Music Hall

Čarodějka

Nejúspěšnější světový muzikál o Elphabě a Galindě, čarodějkách ze země Oz. Zažíjte velkovýpravnou muzikálovou show v divadle Goja Music Hall.

#muzikál
#kouzelné
#oblíbené
#vizuální
#romantické
#čarodějka2021
#gojamusichall
#muzikálypraha
#procelourodinu

Popis

O MUZIKÁLU ČARODĚJKA

Broadwayský muzikál podle novely “Wicked: Život a Časy Zlé Čarodějnice ze Západu“ od Gregory Maguire. Nejpopulárnější broadwayský muzikálový hit Stephena Schwartze a Winnie Holzmanové ČARODĚJKA / WICKED  láme rekordy návštěvnosti posledních 15 let nejen na domovské scéně v New Yorku, ale i v Londýně a řadě dalších zemí světa!

Velkovýpravná muzikálová show ČARODĚJKA (v originále WICKED), doprovázená živým orchestrem, plná nádherných melodií, čar a kouzel, protkaná svižným humorem, vtáhne diváky do děje hned při prvních elektrizujících tónech předehry a nepustí je až do posledního okamžiku představení z napětí.  Obyvatelé země Oz se radují a  oslavují smrt Elphaby, Zlé čarodějky ze Západu. Přilétá také Dobrá čarodějka z Jihu Galinda  a začíná přítomným Ozanům vyprávět svůj dávný příběh… 

Na univerzitě v Shiz začíná další školní rok. Mezi nově příchozími studenty jsou také rozmařilá (slečna) Galinda a Elphaba, dívka se zelenou kůží , která se přijela starat o svou mladší sestru Nessarose, upoutanou na invalidním vozíku. Zatímco krásnou Galindu všichni milují a obdivují, Elphabě se kvůli jejímu vzhledu vyhýbají a za zády posmívají. Jí to ale nevadí, má totiž jediný sen – setkat se s Velikým čarodějem, tedy Čarodějem ze země Oz!

Elphaba v sobě skrývá mocné čarodějné schopnosti, kterých si zanedlouho všimne ředitelka školy Madam Morriblová. Je z Elphaby nadšená a slíbí jí, že se za ní u Čaroděje přimluví. Nedopatřením způsobí, že se obě znepřátelené dívky ocitnou společně na jednom pokoji ve studentské koleji.

Dění v Shiz rozvíří nejen mladý princ Fiyero, do kterého se Galinda ihned zamiluje. Celou zemí se totiž začíná šířit zpráva, že zvířata v zemi Oz ztrácejí schopnost mluvit. Někdo je chce umlčet a využívat jen k práci! Obavy z toho má především učitel dějepravy, nestor profesorů, kozel Dr. Dillamond, který později také záhadně zmizí.  Galinda se všemožně snaží Elphabu zesměšnit a ráda by se jí zbavila. Nečekaný sled událostí na slavnostním plese ale způsobí, že k sobě obě dívky záhy najdou cestu, a dokonce se i spřátelí. Elphaba se také vyznává ze své lásky k Fiyerovi, i když ví, že proti krásné Galindě nemá šanci. Madam Morriblová přináší Elphabě radostnou novinu – Čaroděj si přeje Elphabu vidět! Elphaba si jako svůj doprovod vezme kamarádku Galindu a společně vyráží za Čarodějem do Smaragdového města. Tam ale zjistí, že některé věci jsou ve skutečnosti úplně jinak, než jak si obě myslely…

Je Čaroděj opravdu tak mocný, jak se povídá? Čí srdce si získá mladý rebel Fiyero? A kdo je ve skutečnosti Zlá čarodějka? To vám prozradí náš nový muzikál Čarodějka (Wicked)!

Podívejte se na termíny a vstupenky na muzikál Čarodejka pro sezónu 2021 / 2022 na Colosseumticket a vybírejte ta nejlepší sedala v Goja Music Hall na pražském Výstavišti v Holešovicích.

OBSAZENÍ A TVŮRCI MUZIKÁLU ČARODĚJKA

Elphaba:  Markéta Pešková / Elis Ochmanová / Kateřina Herčíková
Galinda: Natálie Grossová / Nikola Ďuricová
Fiyero:  Petr Ryšavý / Tomáš Vaněk
Nessarose:  Monika Sommerová / Felicita V. Prokešová  
BOQ:  Lukáš Randák / Jan Franc
Madame Morrible:  Světlana Nálepková / Barbora Rajnišová
Čaroděj:  Marian Vojtko / Josef Štágr 
Dr. Dillamond:  Petr Matuszek / Jindřich Nováček

Orchestrace:  William David BROHN
Hudební aranžmá:  Alex LACAMOIRE & Stephen OREMUS
Taneční aranžmá:  James Lynn ABBOTT
Hudební programy pro keyboardy:  Andrew BARRETT v licenci Lionella productions, Ltd
Uváděno ve spolupráci s Music Theatre International (Europe)

Délka 160 minut
Bezbariérový vstup
Skladby a text
Stephena Schwartze
Libreto
Winnie Holzmanová

Ukázka představení

Mohlo by se vám líbit

Všechny akce
Ostatní hledají
Nejnavštěvovanější
#rudolfinum
#státníopera
#klavírníkoncert
#muzikál
#filmováhudba
#komedie
#stavovskédivadlo
#houslovýkoncert
#novinka