Národní divadlo

Kylián - Mosty času II

Inscenace Kylián – Mosty času představuje díla slavného českého rodáka Jiřího Kyliána.

#vizuální
#oblíbené

Všechny akce

neděle

20. 6. 2021


19:00


Národní divadlo

Praha 1


190 - 1190

Předprodej bude zahájen

úterý

22. 6. 2021


19:00


Národní divadlo

Praha 1


190 - 1190

středa

23. 6. 2021


19:00


Národní divadlo

Praha 1


190 - 1190

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Unikátní inscenace Kylián – Mosty času představuje díla slavného českého rodáka, Jiřího Kyliána, který se nepochybně stal ikonou světové choreografie. Komponovaný večer představuje čtyři opusy Bella Figura, Gods and Dogs, Petite Mort a Šest tanců, které patří ke skutečným lahůdkám tanečního divadla a zdobí repertoár naší první scény. Pro soubor Baletu Národního divadla je to veliká pocta, obrovská interpretační zkušenost i výzva.

„Tanec nevyjadřuje jen radost, smutek nebo jiné citové rozpoložení, může být i modlitbou, rituálem, terapií nebo intelektuální strukturou. Má nekonečné množství abstraktního nebo realistického ztvárnění. A když se dělá profesionálně, je to, jako by tanečník říkal: Já jsem umělecké dílo!“ (Jiří Kylián)

Inscenace Kylián – Mosty času přináší na jeviště právě tu esenci Kyliánovy osobnosti, to něco, co vždy při sledování jeho choreografií vyráží dech, zrychluje tep, vhání slzy do očí a nutí nás uvažovat o ryzí kráse, dokonalém umění. Je to téměř hmatatelné v dílech Bella Figura i Gods and Dogs, stejně jako v „mozartovských choreografiích“ Petite Mort a Šest tanců.

„Jsem rád, že si Jiří Kylián vybral pro Prahu právě tyto choreografie, které považuji za velmi senzitivní a které bezesporu patří k pokladům jeho tvorby,“ dodává k dramaturgii inscenace umělecký šéf Baletu ND Filip Barankiewicz.

OBSAZENÍ A TVŮRCI

Hrají: Aya Watanabe, Alina Nanu, Alice Petit a další.

Sólisté a sbor Baletu Národního divadla

Délka 150 minut
Bezbariérový vstup
Pauza 2x20 minut
Choreografie a scéna
Jiří Kylián
Hudba
Wolfgang Amadeus Mozart
Hudba
Ludwig van Beethoven

Ukázka představení