Divadlo Ungelt

Přítelkyně

Rozvedená padesátnice hledá spolubydlící ve stejném věku. Inscenace je příběhem o sbližování dvou rozdílných žen, ale také empatická a hluboká hra o stárnoucím ženství. Přítelkyně jsou rovněž nejuváděnější komedií americké dramatičky a spisovatelky Jen Silvermanové.

#komedie
#kouzelné
#současnédivadlo
#divadloungelt

Všechny akce

pátek

1. 10. 2021


19:00


Kamenná scéna Divadla Ungelt

Praha 1


275 - 550 Kč

pátek

22. 10. 2021


19:00


Kamenná scéna Divadla Ungelt

Praha 1


275 - 550 Kč

úterý

2. 11. 2021


19:00


Kamenná scéna Divadla Ungelt

Praha 1


275 - 550 Kč

středa

24. 11. 2021


19:00


Kamenná scéna Divadla Ungelt

Praha 1


275 - 550 Kč

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

„Rozvedená padesátnice hledá spolubydlící ve stejném věku - čistotnou, spolehlivou nekuřačku. Zn: Klidný podzim života." Robyn je sice také padesátnice, jinak ale nesplňuje ani jeden ze zmíněných požadavků. Přesto se nakonec ukáže, že tahle ulítlá spolubydlící je pro Sharon tou nejlepší volbou. Dojemná komedie současné americké dramatičky, v níž se usedlá domácnost kdesi v zapadákově otřese v základech.

„Je to o naději. O tom, že věk je jenom číslo. Vždycky může přijít něco, co překvapí, obrátí život naruby.“ (Jitka Smutná)

„Když mně Milan Hein nabídl roli Sharon, měla jsem možnost si zvolit spoluhráčku. Okamžitě jsem věděla, že to bude Jitka. Jednak je to skvělá herečka a zadruhé přítelkyně a člověk, který se ke mně vždycky chová fér." (Alena Mihulová)

„Jen Silvermanová si tak jednou řekla, jak ji nesmírně štve, že současné divadlo trestuhodně opomíjí ženské hrdinky mezi 50 a 60 lety. Rozhodla se to proto napravit a napsala svou nejuváděnější komedii Přítelkyně. Do ní vetkala všechna témata, která jí ženy tohoto věku sdělovaly: syndrom opuštěného hnízda, (ne)schopnost začít nový život, pocit osamělosti, druhý dech apod. Vznikla tak sice komedie o sbližování dvou rozdílných žen, ale také empatická a hluboká hra o stárnoucím ženství... Přítelkyně byly vybrány přímo na tělo herečce Aleně Mihulové, která jako svou partnerku navrhla svou skutečnou blízkou kamarádku Jitku Smutnou. Kombinace těchto vzrušujících žen přislibuje divadlo, které zábavně vypráví o tom, co všichni - ať už od sebe nebo ze svého okolí - tak dobře známe..." (Pavel Ondruch)

OBSAZENÍ A TVŮRCI

Sharon: Alena Mihulová
Robyn: Jitka Smutná

RECENZE

„Inscenace mladé režisérky Terezy Karpianusové toto (autorku) respektuje a diváky opravdu ochotně baví. A to především zásluhou protagonistek Aleny Mihulové (Sharon) a Jitky Smutné (Robyn), které podávají opravdu vynikající herecké výkony, skvěle na sebe slyší a nepropásnou jedinou příležitost k pointě." z kritiky Radmily Hrdinové (Právo)

Délka 90 minut
Autor
Jen Silverman
Režie
Tereza Karpianus

Ukázka představení

Ostatní hledají
Nejnavštěvovanější
#rudolfinum
#státníopera
#klavírníkoncert
#muzikál
#filmováhudba
#komedie
#stavovskédivadlo
#houslovýkoncert
#novinka