Divadlo Ungelt

Vejšlap

Tři stárnoucí kamarádi na úpatí hory a dvoudenní túra před nimi. Cíl je jasný: překonat krizi středního věku. Komediální oslava přátelství, přírody a života. Svižná komedie o značně různorodé trojici mužů má diváka nejen pobavit, ale také skrývá hlubší psychologický přesah postav, které řeší témá vlastního stárnutí a smertelnosti.

#komedie
#novinka
#letníscéna
#filozofické
#divadloungelt

Všechny akce

úterý

3. 8. 2021


20:00


Letní scéna Divadla Ungelt

Praha 1


550 - 670 Kč

středa

4. 8. 2021


20:00


Letní scéna Divadla Ungelt

Praha 1


550 - 670 Kč

čtvrtek

5. 8. 2021


20:00


Letní scéna Divadla Ungelt

Praha 1


550 - 670 Kč

pátek

6. 8. 2021


20:00


Letní scéna Divadla Ungelt

Praha 1


550 - 670 Kč

pátek

27. 8. 2021


20:00


Letní scéna Divadla Ungelt

Praha 1


550 - 670 Kč

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Tři stárnoucí kamarádi na úpatí hory a dvoudenní túra před nimi. Cíl je jasný: překonat krizi středního věku. Komediální oslava přátelství, přírody a života. Svižná komedie o značně různorodé trojicic mužů, kteří se vydali zdolávat horu, má diváka nejen pobavit, ale také skrývá hlubší psychologický přesah postav, které řeší témá vlastního stárnutí a smertelnosti.

V roli zkušeného vůdce výpravi a alfasamce Jacka vystupuje v Divadle Ungelt Petr Strach, který řeší zda sňatek je ta nejlepší vyhlídka na budoucnost. V roli afektovaného gaye Danieala se představí Martin Písařík. Ten již delší dobu řeší svůj rozchod, se kterým se nedokáže vyrovnat. Jan Holík se objevuje v roli Tonyho, který je pohodový a má rád své pohodlí, ale přesto i on se vypořádává se svými problémy a černými myšlenkami. Jak se muži se svou situací popasují můžete shlédnout v této novince repertoáru Divadla Ungelt.

Anglický dramatik Peter Quilter se stal v Čechách diváckým oblíbenecem a v Divadle Unglet můžete vidět hned dvě jeho hry - Vejšlap a Trhni si, Otče!.

„Je to vynikající konverzačka plná humoru, ale dotýká se i témat, která zas až tak veselá nejsou. Prostě jde o zcela současný příběh, který určitě nenechá diváky v klidu. Ať už se budou smát, nebo se třeba i tak malinko zadumají.“ (Martin Písařík)

„Peter Quilter je výborný a hovorný společník. Posezení s ním po premiéře bylo spontánní a veselé. Přišla řeč i na to, že mám rád přírodu a čundry, což mu přišlo zajímavé a u herce neobvyklé. Možná to ho inspirovalo, aby mě na tu roli doporučil." (Petr Stach)

„Světově uznávaný dramatik Peter Quilter, od něhož uvádíme už dvě hry - Trhni si, otče! a 4000 dnů - s Ungeltem navázal úzkou spolupráci. Když v červnu 2019 do Prahy přijel, aby s námi oslavil světovou premiéru jeho komedie Trhni si, otče!, přivezl s sebou i svou nejnovější hru. Vejšlap nám předal se slovy, že je ideální pro Ungelt, a že by mu bylo ctí, kdybychom ho uvedli jako úplně první. Nám je ctí, že ji jako první skutečně uvedeme..." (Pavel Ondruch)

OBSAZENÍ A TVŮRCI

Tony: Jan Holík
Daniel: Martin Písařík
Jack: Petr Stach

Délka 90 minut
Přestávka - 30 minut
Autor
Peter Quilter
Režie
Pavel Ondruch

Ukázka představení