Atrium Žižkov

Atrium Žižkov, Čajkovského 12, Praha 3

V roce 1984 zahájila v rekonstruovaném objetu barokní kaple svou činnost Obvodní koncertní a výstavní síň Atrium, tehdy jedno ze zařízení Obvodního kulturního domu v Praze 3. Od počátku roku 1992 bylo Atrium na Žižkově samostatnou příspěvkovou organizací Městské části Praha 3. V roce 2016 se stala zřizovatelem Atria na Žižkově příspěvková organizace Za Trojku.

 

Příspěvková organizace Za Trojku v Atriu na Žižkově  přináší svým návštěvníkům celoročně pestrý a kvalitní kulturní program. V jedinečné barokní kapli, která má kapacitu až 120 míst, účinkují nejvýznamnější soudobí hudebníci; kromě a koncertních vystoupení zde můžete vidět i např. umělecké filmové premiéry apod. Výstavní síň v měsíčních cyklech poskytuje to nejlepší z mladého výtvarného umění. Princip vernisáží výstav je založen na rovnocenném propojení s koncerty hudby mladých progresivních umělců, která vždy koresponduje se stylem výtvarného pojetí. V Atriu je – pokud to dovolí počasí – aktivní i zahrada. Pro spojení uměleckých projektů s netradiční hudbou je její prostor vhodný, stejně jako pro výtvarné a hudební dílny pro děti.

 

Atrium se v roce 2017 stalo hlavním prostorem druhého ročníku mezinárodního festivalu Žižkovská loutka, kdy byla využita veškerá plocha, kterou toto kulturní centrum nabízí. Do Atria můžete přijít za kvalitním uměním či jen tak posedět v zahradě. Najdete zde i fungující kavárnu.

 

Spojení & parkování

Metro A - stanice „Jiřího z Poděbrad"

 

Tram č. 5, 6, 9, 15 - stanice „Lipanská" nebo „Olšanské náměstí"