Hudební divadlo Karlín

Hudební divadlo Karlín, Křižíkova 10, Praha 8

Historické hudební divadlo z roku 1881, ve kterém od sezony 2016/17 Opera a Balet uvádí svá představení po dobu rekonstrukce Státní opery.

Národní divadlo je reprezentativní scénou České republiky. Je jedním ze symbolů národní identity a součástí evropského kulturního prostoru. Je nositelem národního kulturního dědictví a zároveň prostorem pro svobodnou uměleckou tvorbu. Je živým uměleckým organismem, který chápe tradici jako úkol ke stále novému řešení a jako úsilí o nejvyšší uměleckou kvalitu.

Dnešní podobu Národního divadla tvoří čtyři umělecké soubory – Opera, Činohra, Balet a Laterna magika – a pod uměleckou správu divadla patří čtyři scény – Národní divadlo, Hudební divadlo Karlín (po dobu rekonstrukce Státní opery), Stavovské divadlo a Nová scéna. Umělecké soubory Opery, Činohry a Baletu vybírají svůj repertoár nejen z bohatého klasického odkazu, ale vedle domácích autorů se zaměřují i na moderní světovou tvorbu. Repertoár Nové scény tvoří zejména představení Laterny magiky a Činohry, částečně též Opery a Baletu a řada originálních projektů.

 

Spojení & parkování

Metro B a C - stanice ,,Florenc"

Tram č. 3, 8, 24, 52 - ,,stanice Florenc"

Autobus č. 135, 194, 207, 509 - stanice ,,Florenc" ; Autobus č. 133, 135, 175, 207 - stanice ,,Pernerova"

 

Možnosti parkování- Příjezd z křižovatky ulice Ke Štvanici a Křižíkova, Příjezd z ulice Prvního pluku, Příjezd z ulice Prvního pluku do areálu autobusového nádraží Florenc

Pro autobusy - ČSAD Praha holding a.s., Rohanský ostrov 33.;  PARKING - NON STOP, roh ul. Na Florenci a Křižíkova