Žlutá žába pluje do Mongolska
Dobrodružný stand-up s Danem Přibáněm o tom, jak vyrazit plovoucím autem přes půl světa a jak to nakonec dopadlo úplně skvěle, i když to vypadalo, že to půjde celé ke dnu. Přes 20 000 kilometrů dlouhá trasa míří nejprve do Turecka, pak do magického Íránu, jedné z nejuzavřenějších zemí světa Turkmenistánu, našeho oblíbeného Uzbekistánu, a dál napříč Kazachstánem až do Mongolska.
pátek
27. 3. 2026
19:00
Sokolovna Drásov
Drásov
300 Kč
Popis
Vyprávění o cestě, jaká tu ještě nebyla. Dobrodružný stand-up s Danem Přibáněm o tom, jak vyrazit plovoucím autem přes půl světa a jak to nakonec dopadlo úplně skvěle, i když to vypadalo, že to půjde celé ke dnu.
Přes 20 000 kilometrů dlouhá trasa míří nejprve do Turecka, pak do magického Íránu, jedné z nejuzavřenějších zemí světa Turkmenistánu, našeho oblíbeného Uzbekistánu, a dál napříč Kazachstánem až do Mongolska.
Tam se lze dostat jen před Rusko, nebo Čínu. Mezi dvěma totalitami jsme zvolili Rusko. Na minulé cestě projížděli Čínou a vznikla z toho jedna z nejsilnějších částí filmu i seriálu. Tranzit Ruskem je příležitostí, jak, stejně jako u Číny, do zábavného dokumentu dostat vážnější podtóny.
A pak velké finále: Mongolsko. Stát, u kterého se asi každému vybaví jezdec a kůň… ale pak už nic jiného. Mongolsko je přitom vše, jen ne monotónní prázdnota. Je to jedna z mála zemí, kde můžete dlouhé dny putovat pustinou bez cest, kde se krajina mění z velehor v lesy, z lesů ve stepi, ze stepí na pouště a z pouští na hluboká jezera.
Mongolsko je obrovskou pestrou a neobjevenou divočinou a dokonalým „biotopem“ pro žlutou žábu.