Divadlo Bez zábradlí

Divadlo Bez zábradlí, Jungmannova 36/31, Praha 1

Divadlo Bez zábradlí je jedno z prvních soukromých divadel , které v roce 1991 založili manželé Karel a Hana Heřmánkovi. Divadlo sídlí v samém srdci Prahy v pasáži paláce Adria na nároží Jungmannova náměstí a Národní třídy.

 

Divadlo má vyvážený repertoár, uvádí velký výběr mimořádně úspěšných  komedií světových autorů, které mají  za cíl diváky především potěšit a pobavit. Některé jsou na  repertoáru mnoho let a mají za sebou i stovky repríz. Oblíbené jsou i koncerty a víkendová představení pro děti. Divadlo hraje /jako jedno z mála pražských scén/ i o prázdninách v rámci srpnového letního hraní.

 

Velký úspěch sklízejí například anglická hra Ronalda Harwooda„ Garderobiér“ s excelentními výkony Karla Heřmánka a Josefa Cardy nebo francouzská komedie Yasminy Rezy „ ART“ kde spolu s těmito herci podává úžasný výkon i Zdeněk Žák.  Z novějších inscenací doporučujeme slavnou komedii „ Mnoho povyků pro nic“, jejíž originální nastudování je zasazeno do rozhlasového studia v Anglii během druhé světové války a je doprovázeno dobovými reáliemi i melodiemi.

 

V Divadle Bez zábradlí účinkuje mnoho předních českých herců jako Veronika Freimanová, Veronika Žilková, Jana Švandová, Dana Morávková, Lucie Benešová, Simona Stašová, Kateřina Brožová, Dana Syslová, Bára Kodetová, Nikol Kouklová,  Rudolf Hrušínský, Roman Zach, Stanislav Zindulka Karel Heřmánek jr., Štěpán Benoni, a mnoho dalších.

 

Spojení & parkování

Metro B - stanice ,,Můstek"

 

Tram č. 3, 5, 6, 9, 14, 24 - stanice ,,Václavské náměstí"

 

Možnost parkování- ul. Jungmannova a Palackého, Václavské a Karlovo náměstí