Pražský filharmon. sbor

Pražský filharmonický sbor, Senovážné náměstí 23, Praha 1

Pražský filharmonický sbor (PFS) je předním evropským profesionálním pěveckým souborem s více než třiaosmdesátiletou tradicí. Mezi jeho koncertní partnery patří nejlepší světové orchestry, jako např. Česká, Berlínská, Izraelská a Petrohradská filharmonie, Staatskapelle Berlin, Staatskapelle Dresden, Vídeňští symfonikové či Velký symfonický orchestr P. I. Čajkovského v Moskvě. Spolupracuje s vynikajícími světovými dirigenty, mezi němž patří např. Daniel Barenboim, Christoph Eschenbach, Manfred Honeck, Jakub Hrůša, Tomáš Netopil, Philippe Jordan, Fabio Luisi, Zubin Mehta, Simon Rattle, Vladimir Fedosejev a Gianandrea Noseda. V čele PFS je od roku 2007 sbormistr a dirigent Lukáš Vasilek.

 

Bohaté aktivity PFS v sezoně 2018/19 zahrnují mj. koncerty na festivalech Dvořákova Praha, Beethovenfest Bonn a Pražské jaro, turné do Belgie, vystoupení v newyorské Carnegie Hall (Mahlerova Symfonie č. 2 ve spolupráci s Českou filharmonií a jejím šéfdirigentem Semjonem Byčkovem; následně bude symfonie ve stejném uměleckém obsazení nahrána pro společnost Decca Classics), stejně jako další spolupráci s Izraelskou filharmonií, tentokrát pod taktovkou Manfreda Honecka. Koncertní sezonu uzavře PFS koncertem na festivalu Smetanova Litomyšl, kde spolu s Velkým symfonickým orchestrem P. I. Čajkovského a dirigentem Vladimirem Fedosejevem uvede Musorgského operu Boris Godunov, a v pořadí již desátým hostováním na operním festivalu v rakouském Bregenzu.

 

Od roku 2011 pořádá PFS v Praze cyklus sborových koncertů, jejichž dramaturgie je zaměřena především na náročná a méně známá díla sborového repertoáru „a cappella“ nebo s komorním instrumentálním doprovodem. 

 

V sezoně 2018/19 se uskuteční celkem tři koncerty v kostele sv. Šimona a Judy:

15.12. 2018

14.3. 2019

19.5. 2019