Stavovské divadlo

Stavovské divadlo, Železná, Praha 1

Jedno z nejstarších evropských divadel, ve kterém je od roku 1783 nepřetržitý divadelní provoz. Zhlédnout zde můžete představení Opery, Činohry a Baletu.

Národní divadlo je reprezentativní scénou České republiky. Je jedním ze symbolů národní identity a součástí evropského kulturního prostoru. Je nositelem národního kulturního dědictví a zároveň prostorem pro svobodnou uměleckou tvorbu. Je živým uměleckým organismem, který chápe tradici jako úkol ke stále novému řešení a jako úsilí o nejvyšší uměleckou kvalitu.

Dnešní podobu Národního divadla tvoří čtyři umělecké soubory – Opera, Činohra, Balet a Laterna magika – a pod uměleckou správu divadla patří čtyři scény – Národní divadlo, Hudební divadlo Karlín (po dobu rekonstrukce Státní opery), Stavovské divadlo a Nová scéna. Umělecké soubory Opery, Činohry a Baletu vybírají svůj repertoár nejen z bohatého klasického odkazu, ale vedle domácích autorů se zaměřují i na moderní světovou tvorbu. Repertoár Nové scény tvoří zejména představení Laterny magiky a Činohry, částečně též Opery a Baletu a řada originálních projektů.

Spojení & parkování

Metro A a B - stanice Můstek

Tram č. 6, 9, 18 a 22 či linkami noční tramvaje č. 53, 57, 58 a 59 - stanice Národní třída

Tram č. 5, 8, 14 a 26 či linkami noční tramvaje č. 51, 54 a 56 - stanice Náměstí Republiky

Tram č. 3, 9, 14, 24 či linkami noční tramvaje č. 52, 54, 55, 56 a 58 - stanice Jindřišská

 

Možnost parkování- parking Národního divadla. Parkovné činí 50 Kč/h