Zelenka Festival

Ensemble Inégal z.s., Viktora Huga 4, Praha 5

V. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU VĚNOVANÝ DÍLU A OSOBNOSTI ČESKÉHO BAROKNÍHO GÉNIA, JANA DISMASE ZELENKY.

 

Zelenka Festival Praha – Drážďany započal svou historii právě v roce 2014, vznikla tak nová a důstojná platforma, z níž budou vycházet nové impulzy k šíření Zelenkovy hudby ve světě.

 

Součástí letošního festivalu (16. – 20. října) jsou vystoupení čtyř souborů – Musica Aeterna (Slovensko), Musica Florea (Česká republika), Dresdner Kammerchor (Německo) a Ensemble Inégal (Česká republika). Program pražského vystoupení Dresdner Kammerchor a Ensemble Inégal bude také uveden jako závěrečný koncert v Drážďanech, v působišti Jana Dismase Zelenky.

 

Pořadatelem festivalu je český hudební soubor Ensemble Inégal. Soubor, který v čele s dirigentem Adamem Viktorou intenzivně šíří odkaz tohoto českého velikána, je právě za realizaci Zelenkových děl opakovaným držitelem mnoha mezinárodních hudebních cen. Každoročně uvádí Zelenkovy skladby v novodobých premiérách v rámci svého koncertního cyklu České hudební baroko – objevy a překvapení.

 

Součástí programu Zelenka Festivalu Praha- Drážďany je jednodenní mezinárodní konference Zelenka Conference Prague s nejvýznamnějšími představiteli