Pražský komorní orchestr

PKO – Pražský komorní orchestr, Petrská 1168/29, Praha 1

PKO - Pražský komorní orchestr patří mezi čtyři nejstarší komorní orchestry v Evropě. Vznikl v roce 1951 a jeho historie nebyla od té doby nikdy přerušena. Profiloval se jako orchestr tzv. mozartovského obsazení (34 hudebníků), který byl schopný hry bez dirigenta. V začátcích své existence se soustředil především na interpretaci starší české hudby, hudby klasicismu a raného romantismu. Později do svého repertoáru zařadil také skladby 20. století a posléze začal uvádět i zcela nová díla soudobých skladatelů. V současné době má PKO na svém kontě řadu premiér. 
 

PKO se rychle zařadil mezi nejžádanější hudební tělesa v zemi a již rok po svém vzniku hostoval na (tehdy jen o několik let starším) festivalu Pražské jaro. Za více než 60 let své existence odehrál mnoho tisíc koncertů, z toho do prosince 2014 se jich přesně 2223 konalo v zahraničí. Zájezdová historie PKO je velmi bohatá: s výjimkou Antarktidy účinkoval na všech kontinentech – celkem v 64 zemích. Vedle evropských turné (při kterých navštívil všechny státy kromě Albánie) absolvoval deset turné po Jižní Americe, šestnáct v USA a Kanadě a devět v Japonsku.

Orchestr spolupracoval s řadou uměleckých osobností zvučných jmen. Z dirigentů to byli např. Sir Charles Mackerras, Václav Neumann či Petr Altrichter. Ze sólistů můžeme jmenovat mezi jinými Maxima Vengerova, Mischu Maiského, Beaux Arts Trio, Dagmar Peckovou, Ivana Ženatého, Ivo Kahánka či Alici Saru Ott.
PKO nahrál bezpočet titulů pro společnosti Supraphon, Denon, BMG, Decca, Telarc a další. V jeho rozsáhlé diskografii nechybí řada významných ocenění, jako je „Zlatá deska Supraphonu“ v roce 1987 za jeden milion prodaných gramofonových desek, „Wiener Flötenuhr“ či „Grand Prix du Disque“ od Académie Charles Cros.
Další informace naleznete na www.pko.cz. Nejčerstvější zprávy o dění v orchestru sledujte na facebookové stránce Prague Chamber Orchestra. 

 

 

 

! DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ V SOUVISLOSTI S KORONAVIREM !

 

Vážení abonenti, milí přátelé a příznivci PKO – Pražského komorního orchestru,


v návaznosti na opatření vyhlášená vládou České republiky a v souvislosti s nouzovým stavem vás bohužel musíme informovat o opětovném zrušení a přesunutí plánovaných koncertů Pražského komorního orchestru.


Je nám to nesmírně líto, ale jsme nuceni zrušit říjnové koncerty. O koncerty ale nepřijdete, jak zahajovací koncert sezóny (13.10.2020) tak mimořádný koncert pro spolek Prader-Willi (20.10.2020) se uskuteční v náhradním termínu do konce roku. Nad novými termíny intenzivně pracujeme a v nejbližších dnech budou zveřejněny na tomto webu. Veškeré doplňující informace zároveň přijdou emailem všem divákům, kteří měli na konkrétní koncerty zakoupené vstupenky.  Stávající vstupenky zůstávají v platnosti.

 Z důvodu opatření vyhlášená vládou České republiky a v souvislosti s nouzovým stavem vás musíme informovat také  o přesunutí koncertu pro spolek Prader-Willi s Pavlem Šporclem ze dne 20.10.2020 (původně 28.4.2020) na 7.12.2020.

O mimořádný koncert ve prospěch spolku Prader-Willi tak nepřijdete, uskuteční se v novém termínu v pondělí 7.12.2020 v koncertní síni Šimona a Judy.

Dále vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci a očekávanému vyhlášení nouzovému stavu v Praze, potažmo v České republice, jsme nuceni přesunout listopadový Gala koncert Nino Machaidze, který se měl konat 10. 11. 2020 ve Dvořákově síni Rudolfina. Náhradní termín koncertu bude 15. 6. 2021 ve Dvořákově síni Rudolfina. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Zároveň přesouváme koncertní provedení opery Don Giovanni, které se mělo konat 15. 6. 2021 na 14. 6. 2022. Vstupenky rovněž zůstávají v platnosti.

Děkujeme vám za pochopení a těšíme se na setkání vámi v koncertních síních.

Váš PKO – Pražský komorní orchestr