Svátky hudby z.s.

 

 

! DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ V SOUVISLOSTI S KORONAVIREM !

Vážení diváci,

dovolte, abychom Vás informovali, že jsme dnes ohlásili náhradní termín konání koncertu Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté. Koncert z 24. března 2020 se přesouvá na termín 2. června 2020, stejný čas  a místo (Sál Pražské konzervatoře, 19.30.)

 


Václav Hudeček a jeho hosté představuje jeden z nejdelších festivalů komorní hudby, které jsou pořádané na území hlavního města Prahy. Jeho uměleckým garantem a zakladatelem je významný český virtuóz, legenda české houslové školy, žák Davida Oistracha, Václav Hudeček, který si již dvacet let na své koncerty zve nejen renomované hudebníky, ale dává prostor i mladým talentům, což podtrhuje ojedinělost této přehlídky v pražském kulturním kontextu.

 

Na počátku své hudební kariéry zde dostaly příležitost osobnosti jako je například renomovaná mezzosopranistka Dagmar Pecková působící na předních evropských scénách, violoncellista Jiří Bárta, populární houslista Pavel Šporcl či hornista Radek Baborák, mezi jehož působiště patří Berlínská či Mnichovská filharmonie. V rámci uplynulých  ročníků Václav Hudeček představil mimo jiné talentované klavíristy Jaroslavu Pěchočovou a Lukáše Klánského, první dámy české harfy Kateřinu Englichovou a Janu Bouškovou, držitelky prestižních zahraničních ocenění, nebo mladé houslisty Josefa Špačka, Jana Mráčka a Petra Matějáka. 

 

Od roku 2013 festival s velice kladnými ohlasy diváků rozvíjí spolupráci s Pražskou konzervatoří. Nejtalentovanější studenti ve spojení s renomovanými umělci dostávají příležitost k vystoupení před vyprodanými sály.

 

V rámci zahájení 21. ročníku se uskutečnil velice úspěšný český debut virtuozního italského orchestru Interpreti Veneziani.

 

Koná se pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR pana Jaroslava Kubery,  předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pana Radka Vondráčka, 1. místopředsedy Městské části Praha 1 pana Petra Hejmy a ministra kultury pana Antonína Staňka.


Nejdůležitějším posláním je podpora mladých začínajících umělců formou vytváření příležitosti pro jejich koncertní vystoupení ve významných koncertních centrech pražské metropole a rovněž pro kontakt a spolupráci s již renomovanými osobnostmi české hudební scény.

 

Svátky hudby si dále kladou za cíl obohatit a zatraktivnit kulturní nabídku metropole o kvalitní přehlídku v oblasti komorní hudby za účasti renomovaných umělců z České republiky i zahraničí.