Svátky hudby z.s.

 Cyklus Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté představuje jeden z nejdelších festivalů komorní hudby, které jsou pořádané na území hlavního města Prahy. Jeho uměleckým garantem a zakladatelem je významný český virtuóz, legenda české houslové školy, žák Davida Oistracha, Václav Hudeček, který si již téměř 30 let na své koncerty zve nejen renomované hudebníky, ale zejména dává prostor mladým talentům, což podtrhuje ojedinělost této přehlídky v pražském kulturním kontextu.

 

Na počátku své hudební kariéry zde v minulosti dostaly příležitost osobnosti jako je například mezzosopranistka Dagmar Pecková, violoncellista Jiří Bárta 
či hornista Radek Baborák. V rámci uplynulých ročníků Václav Hudeček představil mimo jiné také první dámy české harfy Kateřinu Englichovou a Janu Bouškovou nebo mladé houslisty Josefa Špačka, Jana Mráčka a Petra Matějáka. Svůj velice úspěšný český debut zde měl také virtuozní italský orchestr Interpreti Veneziani.

 

Od roku 2013 festival rozvíjí spolupráci s Pražskou konzervatoří. Nejtalentovanější studenti ve spojení s renomovanými umělci dostávají příležitost k vystoupení před vyprodanými sály.

  

Koná se tradičně pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR,  předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, starosty Městské části Praha 1, ministra kultury a primátora hl. města Prahy.

 

 

! DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ V SOUVISLOSTI S KORONAVIREM !

Vážení diváci,

dovolte, abychom Vás informovali, že jsme ohlásili náhradní termín konání koncertu Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté. Koncert z 24. března 2020 se přesouvá na termín 16. února 2021, stejný čas  a místo (Sál Pražské konzervatoře, 19.30.) a koncert z 27. dubna 2020 se přesouvá na 2. října 2020, stejný čas a místo (kostel sv. Šimona a Judy, 19:30), vstupenky zůstávají v platnosti.