Bechstein

Anežský klášter, U Milosrdných 17, Praha 1

 
Klavírista Saleem Ashkar pro Prahu připravil výjimečný projekt s názvem Saleem Ashkar Beethoven Residency. V rámci uceleného koncerntího cyklu provede komplet mistrových klavírních sonát. Ashkarova několikaletá soustředěná koncentrace na dílo Ludwiga van Beethovena se vedle vynikajících koncertů zúročila také v nahrávání kompletu Beethovenových klavírních sonát pro prestižní label Decca - první z plánovaných čtyř alb je již v distribuci. Díky skvělému přijetí u vnímavého pražského publika v sezóně 2016 – 2017 bude Saleem Ashkar Beethoven Residency pokračovat i v sezóně nadcházející v termínech 27. listopadu 2017, 26. 2. 2018, 16. 4. 2018 a 4. 6. 2018.
 
V Praze tak zazní v Ashkarově procítěném a precizním podání postupně všech 32 Beethovenových klavírních sonát na mistrovský nástroj D282 C. Bechstein, pořadatele cyklu.
  
SALEEM ASHKAR
Izraelsko-palestinského rodáka z Nazaretu objevil Zubin Mehta. Ashkarovi bylo teprve 17 let, a Mehta mu dal příležitost zazářit  při vystoupení s Izraelskou filharmonií. Ve věku 22 let debutoval v newyorské Carnegie Hall, a zařadil se tak mezi nejvýraznější klavíristy současnosti. Saleem Ashkar je častým hostem nejvýznamnějších světových orchestrů, jako jsou Vídeňští filharmonici či Chicagští symfonici, a prestižních pódií. Pravidelně vystupuje s dirigenty zvučných jmen jako Daniel Barenboim, Zubin Mehta, Riccardo Chailly či Christoph Eschenbach. Od roku 2013 nahrává pro společnost Decca. Saleem je velvyslancem Hudebního fondu (www.musicfund.eu), který podporuje rozvoj hudebníků a hudebních škol v konfliktních oblastech a rozvojových zemích.